Şanlıurfa Halfeti Kantarma İlkokulu

Şanlıurfa ilimizde ilçeye 19 km uzaklıkta Kantarma köyünde bulunan okulumuz, sadece bilgiyi paylaşan değil, üreten, bilginin tek otorite olduğu, demokratik ilişkilerin tam anlamıyla uygulandığı bir okul olmak vizyonuna sahip olarak bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, yaratıcı ve pozitif düşünen, öğrenmeyi öğrenen nitelikli bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Öğrenci sayısı 175 olan okulumuza 2019 yılı içerisinde derneğimiz tarafından kütüphane kurulumu ve donatımı ile 831 adet kitap bağışı gerçekleştirilmiştir.

KANTARMA KÖYÜ
Şanlıurfa ilinin Halfeti ilçesine bağlı olan kantarma yaklaşık 85 haneden oluşmaktadır. Nüfusu yaşlı ve çocuklarla birlikte yaklaşık olarak 350 dır. Kantarma hane sayısı oldukça fazla olmasına rağmen zamanında gerekli işlemler yapılmadığı için mezra olarak aşağı göklü köyüne bağlı kalmıştır. Köyde geçim kaynağını tarım ve hayvancılık oluşturur, tarımcılık yapan vatandaşların ise belli miktarda antepfıstığı bahçesi vardır. Köyde arazisi olmayan çoğunluğu gençlerden oluşan bir kısım vatandaş ise çalışmak için Gaziantep ve yurtdışına göçmüştür.