Süreyya Ağaoğlu Kütüphane Projesi


Okul kütüphanelerimizi Türkiye’nin tüm bölgelerine ihtiyacı olan ilk ve orta öğretim okullarına ücretsiz olarak ulaştırıyoruz.
Projenin öncelikli amacı Milli Eğitim Müdürlükleri ve okullar ile işbirliği içerisinde eğitime katkı sağlamak ve öğrencilerin okuma, öğrenme, anlama becerilerinin gelişimine destek olmaktır.

Derneğimizin kuruluşunun 70.yılı olan 2019 ‘da başlattığımız “Süreyya Ağaoğlu Kütüphaneleri” projesi kapsamında kurduğumuz kütüphanelerimizin sayısının giderek artmasını ve daha fazla öğrenciye ulaşmasını amaçlıyoruz.

Proje başlangıcından bu yana yurt genelinde 35 adet Süreyya Ağaoğlu Kütüphanesi’nin kurulum ve donatımını gerçekleştirerek öğrencilerimize armağan etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Okul genç beyinlere; insanlığa hürmeti, millet vememlekete sevgiyi, şerefi, bağımsızlığı öğretir… Bağımsızlık tehlikeye düştüğü zaman onu kurtarmak için takip edilmesi en uygun olan en güvenli yolu belletir… Memleket ve millet kurtarmaya çalışanların aynı zamanda mesleklerinde birer namuslu uzman ve birer bilgin olmaları lazımdır. Bunu sağlayan okuldur. Ancak bu şekilde her türlü teşebbüsün mantıklı sonuçlara ulaşması mümkün olur.

Mustafa Kemal Atatürk