SÜREYYA AĞAOĞLU’NU ANMA: KADIN VE ÇOCUK HAKLARI KONFERANSI

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği, Süreyya Ağaoğlu Eğitim ve Öğretim Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ortak çalışması ve Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi  iş birliği ile , 14 Aralık 2019 tarihinde,  Galatasaray Üniversitesi bünyesinde, derneğimizin kurucusu ve Türkiye’nin İlk Kadın Avukatı olan değerli hukukçu Süreyya Ağaoğlu için ,    ölümünün 30. Yılında  bir   “Süreyya Ağaoğlu ‘nu Anma : Kadın ve Çocuk Hakları Konferansı“  gerçekleştirdik.

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Yüzbaşıoğlu, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Tevfik Kerem Akyol, ÇYDD Önceki Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, Derneğimiz Önceki Başkanı Av. Meral Umut Akarçay , Türk Hukukçu Kadınlar Derneği Önceki Yönetim Kurulu Üyesi Av. Betül Onursal, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Üskül Engin, İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı Av. Nazan Moroğlu, İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Aşkın Topuzoğlu, Hümanist Büro’ dan Av. Seda Akço Bilen’in yanı sıra ”2019 Süreyya Ağaoğlu Hukuk Ödülü” sahibi genç Hukuk Fakültesi mezunlarımız Sn.İrem Selin Nacar ve Sn. Büşra Z. Ceylan’ın konuşmacı olduğu konferansa , Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu, Derneğimiz , ÇYDD, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İstanbul Barosu, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Türk Hukukçu Kadınlar Derneği, Kadın Araştırmaları Derneği Başkan ve Üyeleri yanı sıra , akademisyenler, Bursiyerlerimiz, Galatarasaray Üniversitesi Hukuk Kulübü, üniversitelerimizin Hukuk ve farklı bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler, Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği yurdunda yetişen eski öğrencilerin de dahil olduğu çok sayıda dinleyici katıldı.

Konferansa katılan tüm konuşmacı ve dinleyicilerimize teşekkür ediyor , Atatürk İlke ve İnkılapları’nın yanı sıra , cesur ve öncü kişiliği ile Kadın ve Çocuk Hakları savunucusu olan , çok değerli hukukçu, kurucumuz Süreyya Ağaoğlu’nu, ölümünün 30.yılında saygı , sevgi ve minnetle anıyoruz.