OyuncaKKitap Kütüphanesi


18 Eylül 2021’de ilk OyuncaKKitap Kütüphanemizin açılışını Ankara Altındağ Belediyesi Karakum Belediyesi Anaokulunda gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği olarak 2019 yılından bu yana kurucumuz Süreyya Ağaoğlu adına kurduğumuz kütüphanelerle yurdumuzun farklı bölgelerindeki okullarımızda eğitim gören çocuklarımıza ulaşmak ve eğitim hayatlarına bir katkı sağlayabilmeyi amaçlıyoruz. Her birinin bizim için anlamı çok büyük, ancak Karakum Anaokulu OyuncakKitap Kütüphanesi projesinin bizim için başka bir anlamı var.
Sevgili Aleyna Güneş, bizim eski burslu öğrencimiz. Yüksek lisans tezime konu olacak bir “OyuncaKKitap Kütüphanesi” için bana destek olur musunuz diye geldiğinde, öncelikle bizimle iletişime geçtiği için çok mutlu olduk. Aleyna vasıtasıyla değerli danışman tez hocası Sevgili Nihan Feyman Gök’le ve onun bu şahane OyuncaKKitap Kütüphanesi fikri ile tanıştık. Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürümüz Sevgili Ahmet Hocamızın ve öğretmenlerimizin de katkılarıyla tam bir iş birliği içerisinde OyucaKKitap Kütüphanemizi hayata geçirdik.
Yaşadığı dönemin ne güçlü kadın hukukçularından biri olmasına, çok yoğun bir mesleki yaşam sürmesine rağmen “Hayatta En Büyük Uğraşım Çocuklar” diyerek yaşamını kadın ve çocuk hakları için çalışmalara adayan değerli kurucumuz Süreyya Ağaoğlu’nun ideallerine yakışır bu projenin ortağı olmaktan, burslu öğrencimizle birlikte aynı projede çalışmaktan duyduğumuz mutluluğu kelimelerle ifade etmek çok zor.
Evet biz de inanıyoruz ki, hepimizin hayatta en büyük uğraşı çocuklar olmalıdır, çünkü Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de vurguladığı gibi “ Çocuklar Geleceğimizin Güvencesi, Yaşama Sevincimizdir”.
Karakum Anaokulu OyuncaKKitap Kütüphanesinin, çocuklarımıza oyunla, oyuncakla, kitapla zaman geçirecekleri büyülü bir dünyanın kapısını aralaması dileğiyle, salgın tedbirleri nedeniyle açılışta aramızda olmayan minik öğrencilerimizi kucaklıyor, onlara rehberlik eden öğretmenlerimize en içten sevgilerimizi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altındağ Kaymakamlığına, mükemmel bir iş birliği sergileyen, açılışta bizi büyük bir misafirperverlikle karşılayan okul idarecilerimize orada bulunan değerli öğretmenlerimize saygılarımızı, en içten sevgilerimizi, teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği